Опитування для слухачів

/Files/images/Опитування для слухачів.gif

Зустріч з професором

Принцип “вузьких місць” День з професором: Гід у відновлювану енергетику День з професором: Навіщо потрібна математика Принцип крайнього День з професором: Матеріали в сучасних технологіях День з професором: Штучне запліднення і перші 5 днів існування людини в умовах лабораторії День з професором: Соціальна організація суспільних комах Аналіз космічних знімків в геоінформаційних системах Лицарі і брехуни Підрахунок двома способами Платформа Giovanni (NASA) – частина 2

Поради юному науковцю

Шановні старшокласники! Дані "поради" є проявом щирого бажання допомогти повнішій реалізації ваших здібностей, вашому прагненню бути поміченими і почутими, сміливо і впевнено йти назустріч вимогам часу. Ви беретесь за виконання наукової роботи! Вам необхідно не просто прочитати та переказати матеріал, а самостійно підібрати потрібну літературу, проаналізувати, узагальнити, довести на прикладах, можливо доповнити, виразити своє ставлення!

Наші поради юному науковцю:
  1. Чітко визначся з секцією, на яку ти будеш подавати свою науково-дослідницьку роботу.
  2. Чітко визначся з метою роботи.Подумай, що тебе взагалі цікавить найбільше. Який профіль, предмет, проблема? Бажано, щоб тема твоєї наукової роботи співпадала з профілем навчання того ВУЗу, в якому ти хотів би навчатися по закінченню освітнього закладу. Обирай таку тему роботи, яка була б перспективною, актуальною, над якою б ти працював 2 – 3 роки.
  3. Дотримуйся єдиних стандартних вимог щодо оформлення роботи, титульного аркушу, списку літератури, цитат, посилань на джерела. Робота повинна бути виконанадержавною мовою. Тематика науково-дослідницьких робіт не обмежується. Робота повинна відповідати правилам оформлення дисертаційного дослідження –Державний стандарт України. ДСТУ 3008-95(“Документація. Звіти у сфері науки і техніки. Структура і правила оформлення”, бюлетень ВАК України. Спецвипуск, 2000). Об'єм роботи не повинен перевищувати 30 сторінок друкованого тексту. Кожна робота повинна ґрунтуватись на певній науковій базі (посилання на відповідну літературу її перелік) і відображати власну позицію дослідника. Наукова база зазначається в кінці роботи у вигляді списку використаної літератури. Наукова робота обов'язково підлягає оцінці відповідними фахівцями (досвідченим вчителем, науковцем, спеціалістом певної галузі). Учень повинен мати 2 примірника своєї роботи: один здається до конкурсу і не повертається, другий – залишається у учня і на його основі здійснюється захист.
  4. Наукове керівництво твоєї роботи.Керівником може бути твій вчитель, викладач ВНЗ, керівник гуртка, працівник будь-якої установи, мама чи тато – головне, щоб це були фахівці з даної теми, людиякі володіють навичками виконання науково-дослідницької роботи. Наукових керівників може бути один чи більше.
  5. Якісний підбір літературита інших матеріалів для роботи- запорука успіху! Доклади максимум зусиль до знаходження та підбору матеріалів для роботи. Звертайся до великих центральних, вузівських, спеціалізованих бібліотек, користуйся тематичними каталогами в них. Звертайся за консультацією до бібліотекарів.
  6. Знайди найбільш оптимальний та продуктивний спосіб роботи з літературою.Читаючи літературу, одразу відмічай потрібне, виписуй в робочий зошит назву книги, сторінку та що саме тебе зацікавило. Використовуючи цитати, обов’язково вказуй автора та джерело інформації. Поважай чужу думку.
  7. Дотримуйся структури наукової роботи. Вона складається з:
    • титульного листа;
    • змісту (із зазначенням розділів та сторінок роботи);
    • вступу (із зазначенням мети і актуальності проблеми);
    • основної частини (по розділах відповідно до змісту);
    • висновку (до якого дійшов автор);
    • списку літератури;
    • рецензії наукового керівника.
    • аналіз стану проблеми на момент дослідження;
    • експериментальна частина;
  • Рецензії – відгуки на учнівську науково-дослідницьку роботу МАН.Рецензій або відгуків на науково-дослідницьку роботу може бути кілька від учителів, наукових працівників вузів чи інших установ. Обов’язковим є відгук від керівника роботи, прізвище якого вказане на титульному листі роботи. Рецензія чи відгук повинні мати підпис наукового керівника та печатку установи, де він працює.
  • Проаналізуй критерії оцінювання обласного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН.
Кiлькiсть переглядiв: 1687

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.