Наші досягнення

Мала академія наук України – це унікальний простір для розвитку дослідницьких здібностей дітей та молоді, що забезпечує організацію і координацію науково-дослідницької діяльності учнів, створює умови для їх інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення, сприяє нарощуванню наукового потенціалу країни. Діяльність МАН спрямована на виявлення, розвиток і підтримку обдарованих, здібних до науки учнів.

Комунальний заклад «Роменська міська Мала академія наук учнівської молоді» Роменської міської ради Сумської областібуло засновано у грудні 2012 року. Хоч заклад один із наймолодших в області, та вже має багато здобутків і далекоглядних планів.

У 2021 році Роменську МАНУМ визнано закладом-новатором за підсумками участі у презентації інноваційної діяльності в межах обласного форуму педагогічних працівників закладів позашкільної освіти «Працювати, випереджаючи час». Також заклад нагороджений дипломом лауреату відкритого рейтингу якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників». Колектив викладачів та слухачів Роменської МАН отримав дипломом переможця міського конкурсу промороликів, присвячених 100-річчю від дня встановлення в місті пам’ятника Т.Г. Шевченку, від виконавчого комітету Роменської міської ради. А ще Роменська МАНУМ - лауреат фестивалю творчих презентацій «Різні, творчі, креативні – презентуємпозашкілля!», що проходив у межах обласного форуму працівників закладів позашкільної освіти «Переформатування регіональної системи позашкільної освіти: актуальні завдання, нові можливості та ресурси»;

Слухачі наукових секцій Роменської МАНУМ щороку залучаються до близько 70 заходів, конкурсів, турнірів та олімпіад різних рівнів (міського, обласного, всеукраїнського та міжнародного), здобувають більше 100 призових місць щорічно, отримують стипендії міського голови та голови Сумської облдержадміністрації, беруть активну участь у роботі самоврядування слухачів, знаходять нових друзів та з користю проводять дозвілля!

Наші досягнення

Визначним заходом для кожного юного МАНівця є Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів–членів МАН України. Роменська МАНУМ спільно з відділом освіти Роменської міської ради щороку у грудні проводить міський етап Конкурсу-захисту МАН, до якого охоче долучається близько 30 слухачів наукових секцій МАН, учнів ЗЗСО Роменської міської громади. Переможці міського етапу виборюють перемоги у обласному та всеукраїнському етапах Конкурсу.

Окрім конкурсу-захисту МАН вихованці нашого закладу демонструють високі результати участі і у інших інтелектуальних конкурсах: Міжнародній науковій виставці «MILSET», Всеукраїнському молодіжному хакатоні «X REALITY HACK», Всеукраїнському конкурсі молодіжних науково-технічних проєктів «InventorUA», Всеукраїнському біологічному форумі учнівської та студентської молоді «Дотик природи», Всеукраїнському чемпіонаті з інформаційних технологій «Екософт», Всеукраїнському конкурсі есе ім. С. Кемського, Всеукраїнських відкритих інтерактивних конкурсах «МАН-Юніор Ерудит» та «МАН Юніор Дослідник», Всеукраїнському конкурсі молодіжних проектів з енергозбереження “Енергія і середовище”, Міжнародному конкурсі учнівської та студентської молоді «Мій рідний край», Олімпіаді Геніїв України,Всеукраїнському конкурсі «Еко-Техно Україна», Всеукраїнській інтернет-олімпіаді “Крок до знань”,Всеукраїнському конкурсі винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму,Всеукраїнському чемпіонаті з інформаційних технологій “Екософт”,Всеукраїнському конкурсі есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!», Міжнародній науково-практичній онлайн-конференції «Відновлювана енергетика та енергоефективність у ХХІ столітті», ЄврошколіEUStudyDays, Всеукраїнській виставці-конкурсі «Талановиті! Наполегливі! Успішні!», Всеукраїнській школі громадянської активності «Агентизмін»,Міжрегіональнійісторико-краєзнавчій конференції учнівської молоді “Історична пам'ять в умовах війни”, Всеукраїнській виставці-конкурсі науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!», Всеукраїнській науковій конференції-конкурсі «Молодь. Наука. Природа», Всеукраїнському конкурсі наукових учнівських проєктів і розробок “Універсіада”, Міжнароднійнауково-практичній онлайн конференції "Відновлюванаенергетика та енергоефективність у ХХІ столітті" та ін.

Результативність роботи Роменської МАНУМ 2022-2023 н.р.

Вихованці Роменської МАНУМ працюють над науковими дослідженнями у різних галузях науки та техніки. Результати копіткої праці юних науковців щороку приносять вагомі результати у конкурсах, олімпіадах, турнірах, науково-практичних конференціях, форумах.

Велика увага приділяється закладом професійному самовизначення учнівської молоді та їх підготовці до вступу до ВНЗ України. Завдяки спільним зусиллям адміністрації Роменської МАН та адміністрації факультету довузівської підготовки Сумського державного університету на базі Роменської МАН з 2014 р. функціонують підготовчі курси до ЗНО та вступу у ВНЗ. Щороку понад 80 учнів міста та району отримують необхідні знання для успішної здачі ЗНО з фізики, математики та української мови.

Завдяки досягненням у науково-дослідницькій роботі 2 слухачам Роменської МАН у 2015 р. було призначено стипендію голови Сумської обласної державної адміністрації: Прасол Ірині, слухачці секції географії, учениці ЗОШ №5, та Івницькому Олексію, слухачу секцій фізики та прикладного програмування, учню СЗОШ №1. У 2016р стипендію голови Сумської облдержадміністрації отримував Гричановський Сергій, слухач секції географії; у 2017 р. - Дудка Едуард, слухач секції історії України, Кравченко Роман та Олешко Артем, слухачі секції фізики; у 2018 р. - Московець Степан, слухач секцій фізики та прикладного програмування, у 2019 р. отримував Мельник Дмитро, слухач секції історії України, у 2023 р. отримуватимуть Штирбу Поліна, слухачка секції історичного краєзнавства, Хоменко Назар, слухач секції медицини, та Божко Ірина, слухачка наукових секцій англійської мови та історичного краєзнавства.

У 2015-2016 н.р. 3 слухача Роменської МАН отримували стипендію міського голови: Сколота Сергій, Петренко Віталій та Колпак Максим. У 2016-2017 н.р. стипендію міського голови отримувала Штирбу Катерина, у 2017-2018 н.р. - Бондаренко Максим, у 2018-2019 н.р. - Кравченко Роман, у 2019-2020 н.р. - Сенча Іван, у 2021-2022 н.р. - Штирбу Поліна та Шульга Аліна, у 2022-2023 н.р. - Святишенко Любов, Савченко Арсеній та Литовченко Дмитро, у 2023-2024 н.р. - Негрей Катерина, Савченко Євгеній та Литовченко Євген.

У закладі створено банк «Обдарованість», до якого занесено імена близько 60 найкращих вихованців, які стали переможцями обласних, Всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Створено також банк інтелектуальних досягнень слухачів Роменської МАН.

Приємно усвідомлювати, що зовсім юних, але таких наполегливих, працьовитих, розумних науковців Роменщини вже добре знають у місті, на Сумщині та далеко за її межами!

У 2015 р. відділом освіти виконавчого комітету Роменської міської ради спільно з Роменською міською МАН започатковано новий проект «Олімп знань» https://docs.google.com/spreadsheets/d/1INFFqID5o2-OsULoCSfad0okonJC3Rle1YDACzhtH8w/pubhtml , основною метою якого є забезпечення моніторингу досягнень учнів навчальних закладів міста у Всеукраїнських олімпіадах з базових предметів, Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів МАН, всеукраїнських і міжнародних інтелектуальних конкурсах та створення рейтингу інтелектуальних досягнень учнів ЗОШ міста.

Значна робота здійснюється щодо висвітлення напрямів роботи та результатів діяльності навчального закладу, популяризації позашкільної освіти серед дитячого та дорослого населення міста у ЗМІ. Інформацію про заклад, про досягнення педагогічного та учнівського колективів можна бачити у статтях у міськрайонній газеті «Вісті Роменщини», газетах «Тандем» та «Новий погляд», на офіційному сайті міста Ромни та сайті Ромни.інфо. У закладі створено власну газету «МАНіЯ», в якій висвітлюються основні напрямки роботи та досягнення слухачів та педагогів.

Запорукою успішної діяльності Роменської МАН є взаємодія з Сумським обласним центром позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, загальноосвітніми навчальними закладами міста та району, вищими навчальними закладами, а також співпраця з відділом освіти міста Ромни та Центром професійного розвитку педагогічних працівників, громадою міста.

/Files/images/sulka2.JPG /Files/images/sulka4.JPG /Files/images/суми ман.png

Кiлькiсть переглядiв: 1995

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.