/Files/images/foto_1_golovne.jpg

Сьогодні як ніколи важливим стає національно-патріотичне виховання. Роменська МАНУМ активно залучає вихованців до різноманітних заходів даного спрямування. У червні 2022 році слухач наукової секції правознавства взяв участь у Всеукраїнському OpenQuiz «Конституційна ніч в Парламенті», виборов 3 призове місце та потрапив до п’ятірки найкращих знавців Конституції України серед студентів провідних вузів України.

З 06 по 16 жовтня 2022 року тривала обласна благочинна акція «Подякуй військовим», в рамках якої 10 вихованців Роменської МАНУМ звернулися до захисників зі словами вдячності, побажань та підтримки. Відео привітання розмістили на офіційній фейсбук-сторінці закладу освіти під хештегом #благочинна_акція_подякуй_військовим.

У листопаді найактивніші лідери самоврядування Роменської МАНУМ приєдналися до обласного творчого інтерактиву з нагоди Дня української писемності та мови та презентували проєкт про милозвучність та багатство української мови «Як звучать емоції українською мовою».

У квітні 2022 року вихованці наукової секції «Школа лідера» долучилися до виконання завдань фотоквесту «Як добре Ви знаєтеУкраїну?». В рамках відзначення Конституції України серед вихованців Літньої онлайн-школи Роменської МАНУМ було проведено Інтерактивну правову гру «Найкращий знавець Конституції України», під час якої діти мали нагоду прокачати свої знання з Основного закону України.

У вересні слухачі ЄвроклубуTeenClub запросили бажаючих долучитися до творчого проєкту «Європейський день мов у Роменській МАНУМ» та стати дизайнерами Віртуальної виставки футболок з патріотичними написами на двох мовах.

В рамках святкування Дня захисника та захисниць України серед слухачів наукової секції «ІсторіяУкраїни» було проведено Інтерактивну вікторину «На захисті Батьківщини. Збройні СилиУкраїни – слава, гордість, міць країни», під час якої діти познайомилися з цікавими фактами з життя армійців. На занятті наукової секції «Історичне краєзнавство» відбулася презентація творчого проєкту у форматі інтерактивної книги «Герої поруч з нами». На її сторінках діти зосередили цікаву інормацію про героїзм наших захисників, волонтерів, медиків тарятувальників.

З 01 по 10 листопада тривав Конкурс декламаторів до Дня української писемності та мови «Ну що б, здавалося, слова…»,ініціатором проведення якого стали вихованці наукової секції «Українське літературознавство». До заходу долучилися юні літературознавці, мистецтвознавці, біологи, психологи, медики та англічани.

У кінці листопада було проведено Виставку плакатів до Дня Свободита Гідності.

В рамках відзначення 300-річчя мислителя Григорія Сковороди вихованці наукової секції «Історичне краєзнавство»долучилися до Всеукраїнської літньої наукової школи з мистецтвознавства «Мистецтво як спосіб життя – кОд Сковороди», Всеукраїнської школи з української культури «Світ(и) Григорія Сковороди та українська ідентичність», розробили блоги для філософа, створили цікаві проєкти, запустили онлайн-квест «Світ ловив мене та не спіймав» на всебічне пізнання постаті Сковороди. У листопаді-грудні наукові секції Роменської МАНУМ провели ряд заходів з метою відзначення ювілейної дати відомого філософа: виставка постерів до 300-річчя з Дня народження Г. Сковороди, квест «Дізнайся про Григорія Сковороду більше!» (наукова секція «Українське літературознавство»), тематичне заняття «Геній увічнений генієм» (наукова секція «Мистецтвознавство»).

У грудні вихованці закладу мали змогу побувати на екскурсії у Роменській міській раді, поспілкуватися з міським головою та прослухати цікаву пізнавальну лекцію «Місцеве самоврядування». Керівник наукової секції мистецтвознавства підготувала смачні пряники та долучила своїх вихованців до їх творчого оформлення-розпису. Смаколики були передані на передову для наших захисників.

Сучасні обставини вносять свої корективи для нашого позашкілля, але для нас це аж ніяк не перешкода, оскільки все це лише нас загартовує та робить сильнішими. Наші діти є творцями майбутнього, а наша спільна мета допомогти їм стати такими на перекір усім викликам та труднощам. Війна – не привід опускати руки, а навпаки – поштовх уперед – до головної мети – до Перемоги!

Війна руйнує, а ми створюємо альтернативу. Бо ми міцні духом, єдині та незламні. Сергій Шкарлет

Патріотичне виховання учнівської молоді посідає важливе місце у роботі Роменської міської Малої академії наук учнівської молоді. Позашкільний заклад залучає учнівську молодь до проведення наукових краєзнавчих досліджень, до участі у конкурсах, конференціях, експедиціях, сприяє краєзнавчій освіті і вихованню патріотів рідного краю і України.

Тематика наукових досліджень учнів з літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства, краєзнавства, історії, географії свідчить про зацікавленість учнів, вихованців, слухачів до вивчення історії, мистецьких традицій українського народу.

Педагоги позашкільних навчальних закладів активно використовують у роботі з вихованцями елементи музейної педагогіки, залучають вихованців до архівної пошукової роботи.

Визначений зміст патріотичного виховання реалізуються у ході проведення цілої низки культурно-просвітницьких заходів, заходів з відзначення державних і пам’ятних дат, зустрічей з цікавими людьми (регіональний етап І Всеукраїнського конкурсу учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя», присвяченого Лесі Українці; міська науково-практична учнівська конференція «Я син народу, що вгору йде», присвячена 160 річниці з дня народження видатного українського письменника, мислителя, науковця та громадського діяча Івана Франка; участь у Презентації роману сучасного українського письменника Євгена Положія "Іловайськ").

Слухачі Роменської міської МАН є постійними учасниками та переможцями міських (Всеукраїнська експедиція учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина – Україна»), обласних (Всеукраїнська виставка-конкурс науково-технічної творчості «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!»), всеукраїнських (Всеукраїнський конкурс науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, Всеукраїнський інтерактивний конкурс «МАН-Юніор Ерудит», Громадянська акція школярів України «SOS-Історична пам’ятка. Досліджуємо та зберігаємо разом», Всеукраїнський конкурс есе, Всеукраїнська науково-технічна виставка-конкурс молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України»,) та міжнародних організаційно-масових заходів патріотичного спрямування (Міжнародний конкурс учнівської та студентської молоді «Мій рідний край», Міжнародна науково-практична конференція учнів-членів Малої академії наук «Україна – очима молодих»).

План заходів
щодо реалізації у Роменській міській Малій академії наук учнівської молоді програми національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді в рамках обласного соціально-освітнього національно-патріотичного проекту
«Голос крові: ми – Українці!» у 2017-2021 рр.

1. Проведення підсумкової науково-практичної учнівської конференції «Потенціал творчості та інтелекту Роменщини» (травень щороку)

2. Участь у Обласній краєзнавчій конференції «У світі краєзнавчих відкриттів» (грудень щороку)

3. Участь в Обласному літературному конкурсі «Проба пера» (лютий-травень щороку)

4. Участь у обласній історико-краєзнавчій експедиції «Сумщина в міфах і легендах» (лютий-листопад щороку)

5. Участь у Обласній краєзнавчій конференціії «Герої сучасності – серед нас» (березень щороку)

6. Участь у обласному екологічному форумі «Природа – національне багатство України» (квітень щороку)

7. Участь у обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» (квітень-травень щороку)

8. Участь у обласному конкурсі пошуково-творчих робіт з дослідження особливостей орнаменту, символіки та техніки вишивання етнографічних територій Сумщини «Вишивана душа української оселі» (згідно з графіком ОЦПО та РТМ)

9. Участь у Всеукраїнському молодіжному конкурсі «Новітній інтелект України» (лютий-травень щороку)

10. Участь у громадянській акції школярів України «SOS-Історична пам’ятка. Досліджуємо та зберігаємо разом» (лютий-травень щороку)

11. Участь у Всеукраїнському учнівському історичному конкурсі «Непізнана історія мого краю» (квітень щороку)

12. Участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції учнів-членів МАН «Україна – очима молодих» (квітень-травень щороку)

13. Участь у Всеукраїнській науково-технічній виставці молодіжних інноваційних та творчих проектів «Майбутнє України» (серпень-листопад щороку)

14. Участь у Всеукраїнській експедиції «Моя Батьківщина – Україна» (вересень – листопад щороку)

15. Участь у Міжнародному конкурсі учнівської та студентської молоді «Мій рідний край» (вересень-травень щороку)

16. Участь у Міжнародному конкурсі творчих робіт школярів та вчителів «Уроки війни та Голокосту – уроки толерантності» (серпень щороку)

17. Організація та проведення виховних заходів, круглих столів, акцій, конференцій за Календарем знаменних та пам’ятних дат (за окремим планом)

18. Організація системної екскурсійної діяльності дітей та учнівської молоді з відвідування визначних історичних місць з метою ознайомлення з пам'ятками української історії та культури (постійно)

19. Поповнення навчально-виховного комплексу методичною літературою з питань національно-патріотичного виховання (постійно)

20. Співпраця з загальноосвітніми та позашкільними навчальними закладами (Роменським ЦПО та РТМ, Сумським ОЦПО та РТМ, НЕНЦ), вищими навчальними закладами (РК КНЕУ, СумДУ, СумДПУ ім. А.С.Макаренка), з молодіжними та громадськими організаціями (постійно)

21. Зв'язок із ЗМІ. Висвітлення результатів діяльності Роменської міської МАН у засобах масової інформації (постійно)

22. Поповнення веб-сторінки «Патріотичне виховання» сайту Роменської МАН матеріалами з досвіду роботи педагогічних працівників з національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді (постійно)

23. Участь у міських, обласних та всеукраїнських семінарах та конференціях за напрямом національно-патріотичного виховання (згідно з річними планами роботи)

Кiлькiсть переглядiв: 800

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.